Polecane strony e-booków

Polskie:

Wolne Lektury http://wolnelektury.pl - biblioteka cyfrowa tworzona przez Fundację Nowoczesna Polska; oferująca lektury szkolne i inne książki. Lektury są uzupełnione o komentarze i - dla wygody użytkownika - udostępniane w kilku formatach (w tym niektóre w mp3 - do odsłuchania).
Federacja Bibliotek Cyfrowych http://fbc.pionier.net.pl - Korzystając z zamieszczonej na stronie wyszukiwarki, przeszukujemy zasoby 60 bibliotek cyfrowych tworzonych przez biblioteki, uczelnie archiwa, muzea i ośrodki badawcze.
Otwórz Książkę http://otworzksiazke.pl - cyfrowa kolekcja współczesnych książek naukowych - przede wszystkim tych, do których dostęp jest utrudniony, np. przez brak dostępnoœści na rynku w formie drukowanej.
Polskie książki w Feedbooks.com http://www.feedbooks.com/list/1915 - lista darmowych polskich e-booków dostępnych w serwisie Feedbooks.com; w serwisie publikowana jest nowa literatura, umieszczana tam przez autorów książek.

Zagraniczne:

Europeana http://europeana.eu - Jedna z największych kolekcji e-książek oraz innych cyfrowych materiałów pochodzących z europejskich bibliotek, muzeów, archiwów i innych. Wśœród zasobów można znaleŸźć między innymi pamiętniki, czasopisma, listy i książki z całej Europy.
Project Gutenberg http://gutenberg.org - pierwszy w Internecie zbiór darmowych, pełnych e-booków. Znajdują się tu książki nieobjęte prawami autorskimi, a także materiały, których autorzy wyrazili zgodę na publikację.
Darmowe książki w FeedBooks http://www.feedbooks.com/publicdomain - W serwisie publikowana jest nowa literatura, umieszczana tam przez autorów książek. Wiele z nich jest publikowanych za darmo.
Google Books http://books.google.com/books - Projekt firmy Google, skupiający się na gromadzeniu książek i czasopism w formie cyfrowej. Na stronie znajduje się wygodny czytnik, umożliwiający przeglądanie książek w przeglądarce. Niektóre materiały dostępne są do œciągnięcia w formie pliku PDF.
Open Library http://openlibrary.org/ - Internetowy katalog książek oraz e-książek. Strona zawiera informacje o ich lokalizacji w bibliotekach (głównie amerykańskich), a oprócz tego umożliwia przeglądanie, pobieranie i czytanie ebooków.

Bardzo prosty czytnik plików ePUB on-line: http://magicscroll.net (nie wymaga instalacji)

Do odczytywania plików DjVu można pobrać program lub wtyczkę ze strony: http://djvu.pl


590774
W tym tygodniu
W tym miesiącu
2016
14932