2013-12-09 Bibluś: Mikołajowe spotkanie z grupą przedszkolaków z "Siódemki"

Mikołaja trzy dni po terminie - nie lubisz poniedziałku?

         Gwoli wyjaśnienia, w tym roku święto Mikołaja przypadło w piątek, ale przeniesione zostało na poniedziałek nie z powodu przesądu, lecz z powodu silnego wiatru zwanego Ksawerym, uniemożliwiającego przyjście (raczej przylot prędzej) małych istot do Biblusia.

Tak więc, 9 grudnia 2013r. dzieci z przedszkola nr 7 przyszły, by radować się wraz z Mikołajem (w tej roli p. Alicja Nowaczyk). Faktycznie, wyczekiwany w oknie przez maluchy Święty przyszedł z workiem małych mikołajków z bardzo smacznej czekolady. Każde dziecko zostało obdarowane słodka figurką i "misiakiem" ("na misia" - chętnie praktykowane swego czasu objęcie się)) od Mikołaja.

Dzieciaki tak wdzięcznie reagowały na nasze starania, że miło było patrzeć i uczestniczyć; śpiewały okołoświąteczne piosenki, których nauczyły się w przedszkolu oraz tańcowały przy akompaniamencie znanego dzieciom przeboju słynnego pieśniarza Michela Telo - Ai Se Eu Te Pego (hm).

Trzecią część spotkania zajęło klejenie czapeczek z baśniową podobizną najbardziej znanego Świętego Od Prezentów. Przy pomocy moich Koleżanek, zupełnie w tych sprawach niezastąpionych - Krysi Zakrzewskiej i Ali Nowaczyk powstała moc czerwonych stożków na głowę z gumką pod szyję.

Wykonawszy wspólne zdjęcie i zrobiwszy "pa, pa" pożegnaliśmy się z wdzięczakami-przedszkolakami.

Agata Kosiak
 


590774
W tym tygodniu
W tym miesiącu
2016
14932