22 listopada spotkanie podróżnicze ,,Świat oczami reporterek", którego bohaterkami będą Urszula Jabłońska i Karolina Sulej

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli zaprasza na spotkanie podróżnicze „Świat oczami reporterek”, które odbędzie się 22 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w Galerii pod Tekstem.

Jego bohaterkami będą dwie uznane reporterki i podróżniczki, Urszula Jabłońska i Karolina Sulej, które opowiedzą o swoich najnowszych książkach o Tajlandii i USA, o kulisach ich powstawania, o doświadczeniach kobiet w podróży w nieznane. Przy okazji usłyszymy wiele anegdot i ciekawostek dotyczących pracy reportera oraz obejrzymy sporo zdjęć dokumentujących tematy ich książek.

Urszula Jabłońska jest absolwentką orientalistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Swoje teksty publikowała w gazetach, głównie ,,Dużym Formacie" i ,,Wysokich Obcasach" oraz w książkowych zbiorach ,,Walka jest kobietą" (2014), ,,Mur. Dwanaście kawałków o Berlinie" (2015) i ,,Obrażenia. Pobici z Polską" (2016). Jest też laureatką nagrody Grand Press 2012 w kategorii reportaż prasowy oraz finalistką Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego 2013. Niedawno nakładem wydawnictwa Dowody na Istnienie ukazała się jej najnowsza książka ,,Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii".

Karolina Sulej jest dziennikarką, reporterką, redaktorką „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Ekstra”, doktorantką w Instytucie Kultury Polskiej UW, gdzie działa w Zespole Badań nad Pamięcią o Zagładzie, jako część którego współtworzyła książkę „Ślady Holokaustu w imaginarium kultury polskiej” (2017). Jest też autorką zbioru reportaży o polskiej modzie po 1990 roku „Modni. Od Arkadiusa do Zienia” (2015) oraz reporterskiej opowieści „Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island”. Wraz z Sylwią Chutnik i Mateuszem Kubikiem prowadzi na YouTube program Barłóg Literacki o książkach i czytelnictwie.

W przeszłości była m.in. kuratorką sekcji eksperymentalnej Miesiąca Fotografii w Krakowie 2013, wicenaczelną magazynu o stylu życia „Exklusiv“, redaktor prowadzącą magazynu „Podróże”. Jest absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu.


543361
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
82
7052
15517