LEGIMI. Uwaga czytelnicy e-booków! Codziennie czekają na Was darmowe kody, dzięki którym uzyskacie dostęp do ponad 20 tysięcy książek!

Od pięciu miesięcy z naszą pomocą możecie bezpłatnie korzystać z polskiej wypożyczalni książek elektronicznych Legimi, na którą (uwaga!) składa się ponad 20 tys. tytułów - przede wszystkim bestsellerów, nowości, kryminałów, fantastyki, powieści obyczajowych, romansów i biografii.

Korzystanie z Legimi jest bardzo wygodne i proste.

Co zrobić, aby w Legimi móc czytać e-booki, i to bez limitu?

1. Aby uzyskać dostęp do zasobu Legimi musisz spełnić jeden warunek - posiadać ważną kartę biblioteczną.

2. Przyjdź z nią do naszej Biblioteki (wypożyczalnia książek na parterze) i odbierz tam darmowy kod dostępu.

3. Uwaga! Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wydane kody czytelnicy muszą aktywować w miesiącu kalendarzowym, w którym go otrzymali, przy czym ważny jest on przez 30 dni od dnia aktywacji. Po tym okresie należy pobrać następny kod.

4. Następnie załóż darmowe konto w serwisie Legimi na stronie www.legimi.pl/zgora, wpisując wręczony Ci unikatowy kod dostępu.

5. Pobierz darmową aplikację Legimi na swoje urządzenie, zaloguj się i czytaj bez ograniczeń! Przypominamy! Otrzymujesz nieograniczony dostęp do e-booków w aplikacjach Legimi na okres jednego miesiąca od daty aktywowania kodu. A co potem? Wystarczy, że po nowy kod na następny miesiąc zgłosisz się ponownie w naszej bibliotece.

6. Na koniec ważna informacja! Książki z Legimi możesz czytać na dwóch wybranych przez siebie urządzeniach (tablet, smartfon, czytnik, komputer).

Pięć pytań, które przybliżą Cię do Legimi...

1. Czy wypożyczanie e-booków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

2. Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć e-booka?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie posiadacze ważnych kart bibliotecznych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli oraz jej filii. Wyrobienie karty jest bardzo proste i do tego bezpłatne, wystarczy przyjść do biblioteki, podać nam imię i nazwisko, datę urodzenia i adres zamieszkania.

3. Czy mogę wypożyczyć e-booka online?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki (z ważną kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/zgora/. Następnie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.

4. Na jak długo mogę wypożyczać e-booki?

Kod należy aktywować w miesiącu, w którym został wydany przez pracownika biblioteki. Jeżeli miesiąc ten upłynął, należy udać się do biblioteki po nowy kod. Ebooki można wypożyczać przez miesiąc licząc od dnia, w którym aktywowano kod. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po nowy kod.

5. Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki e-booków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na dwóch urządzeniach.

Wykaz czytników znajdziesz na stronie: https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/certyfikowane-czytniki/

519453