06-11-2017. BIBLUŚ. Magdalena Podbylska, autorka m.in. ,,Tajemnicy Końskiej Zagrody”, pokazała nam, że zabawa w detektywa może być bardzo fajna. Fajne może być też pisanie o tym książek

W poniedziałkowy poranek (6 listopada) przybyli do nas trzecio i czwartoklasiści z SP 2 i Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowej Soli, żeby wziąć udział w spotkaniu autorskim z panią Magdaleną Podbylską, autorką trzech książek detektywistycznych dla dzieci: „Tajemnice Zatoki Delfinów”, „Tajemnice Świstakowej Polany”i „Tajemnice Końskiej Zagrody”.

I właśnie tajemnice tej ostatniej rozwikłała razem z nami jej autorka. Spotkanie było bardzo bardzo ciekawe,niosło ze sobą wiele wartości edukacyjnych. Jego uczestnicy dowiedzieli się m.in. ile jest rodzajów umaszczeń i końskich chodów, czy warto przestrzegać zasad ortografii i jak wygląda warsztat dzisiejszego pisarza. Była to też wyjątkowa okazja, żeby samemu spróbować sił w pisaniu książki. W ten sposób na koniec powstało ośmiostronnicowe opowiadanie, którego wielka premiera i uroczyste odczytanie odbyło się przy ogłuszających brawach.Bawiliśmy się również w detektywów. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się, kiedy mówimy o świadku, a kiedy o oskarżonym.

Pani Magdalena ujęła nas wszystkich, i tych najmłodszych, i nas bibliotekarzy, wspaniałym podejściem do dzieci, nie gasnącym uśmiechem i ogromną energią. Nie dziwi więc fakt, że książki, które ze sobą przywiozła, rozeszły się w pięć minut. a kolejka po cenny autograf była wyjątkowo długa.

Mamy nadzieję, że wizyta pani Magdalena Podbylska nie była ostatnia, skądinąd wiemy, że naszemu poniedziałkowemu gościowi bardzo się u nas podobało, być może wybierze się więc do Nowej Soli z całą rodziną, a zatem do zobaczenia!

Monika Piotr


590774
W tym tygodniu
W tym miesiącu
2016
14932