01-06-2017. BIBLUŚ. Przedszkolaki z ,,ósemki” wytropiły krasnala w czytelni regionalnej. Opłacało się, bo każdy dostał w nagrodę słodki upominek.

My jesteśmy krasnoludki, hopsasa hopsasa….” tą piosenką przywitaliśmy dzieci z Przedszkola nr 9, które odwiedziły nas w Dniu Dziecka i w dniu I Festiwalu Krasnala w Nowej Soli.

To nie była jakaś tam zwykła wizyta! To to była prawdziwa inwazja krasnali! Od razu po przywitaniu czerwonych czapeczek wierszykiem o naszym skrzacie Biblusiu zaprosiliśmy naszych gości do poszukiwań w formie podchodów zagubionego krasnala. Zasady zabawy były proste. Zatrzymując się przy punkcie kontrolnym dzieci musiały wykonać zadanie. Tam też otrzymywały wskazówkę, która przybliżała je do tajemniczego krasnala.

Skrzaty były wyjątkowo bystre, szybko złapały trop. W końcu odnalazły go w budynku biblioteki głównej, dokładnie w czytelni regionalnej. Krasnal siedział sobie w kąciku i w najlepsze czytał historię krasnali, którą się podzielił z przedszkolakami. A potem dzielnych poszukiwaczy zaprosiła do swojego gabinetu pani dyrektor biblioteki Elżbieta Gonet i wręczyła im słodkie upominki.

Pogoda wyjątkowo dopisała, stąd w Ogrodzie Sztuk odtańczono krasnali taniec i korowodem wkroczono do środka Biblusia, gdzie na dzieci czekała przygotowana przez nas prezentacja multimedialna. Na sam koniec namalowano portret krasnala, który nie pozostał dłużny tak doborowemu towarzystwu i każdemu z uczestników zabawy wręczył drobny prezent.