Katalog biblioteczny OPAC

Umożliwia każdej osobie, posiadającej dostęp do Internetu, szybkie wyszukiwanie informacji na temat zasobów Biblioteki. Katalog biblioteczny OPAC dostępny jest na stronie internetowej pod adresem: www.biblioteka.nowasol.pl
Na stronę WWW katalogu można dostać się klikając na stronie głównej Biblioteki ikonę OPAC, lub wpisując w przeglądarce adres: www.opac.biblioteka.nowasol.pl

Po wejściu do katalogu pojawi się okno wyszukiwania.
Najważniejsze informacje to:

• Sygnatura – informacje, gdzie znajduje się książka;
  • Status – pole określające dostępność danej książki;

Oznaczenia niektórych skrótów:

BG – Biblioteka Główna,
BGWyp – Wypożyczalnia w Bibliotece Głównej,
BGWM – Wypożyczalnia Multimedialna w Bibliotece Głównej,
BGCz – Czytelnia Biblioteki Głównej,
BGMg – Magazyn Biblioteki Głównej,
FWyp – Filia,
Oddz – Oddział dla Dzieci.

Wypożyczyć można jedynie egzemplarze mające status Dostępna.
Akcja – pole zawierające informacje o terminie zwrotu.
Po ustaleniu, że książka znajduje się w wypożyczalni (BGWyp) i posiada status Dostępna - należy odszukać ją na półce lub poprosić o pomoc bibliotekarza.
Jeżeli książka znajduje się w magazynie (BGMg) i posiada status Dostępna – należy poprosić bibliotekarza, aby zamówił książkę z magazynu (5-10 minut).

Logowanie na konto czytelnika (do katalogu OPAC)

Aby zalogować się na swoim koncie, należy kliknąć ikonkę Loguj w prawym górnym rogu. W okno logowania należy wpisać swój numer karty bibliotecznej oraz hasło nadane przez bibliotekarza. Po pierwszym zalogowaniu należy zmienić hasło. Po udanym zalogowaniu otworzy się okno wyszukiwania. Na górze pokażą się ikonki: Szukaj, Nowości, Strategia, Konto oraz Zamówienia. Aby wejść na swoje konto należy, po wybraniu ikonki Konto, ponownie podać hasło.

419190